Hardcis 5 Mg

Hardcis 5 Mg 28 Film Tablet

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699525090355
 • Recete Durumu: Normal Reçeteli bir ilaçdır.
 • Firma Bilgi: Deva Holding A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 2001.26 TL [ 9 Şubat 2024 ]

Cinsel sağlık, birçok erkek için önemli bir konu olup, yaşanan sorunlar bireyin genel yaşam kalitesini etkileyebilir. HARDCİS 5 mg, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri olarak adlandırılan etkili bir ilaç grubuna dahil edilmiştir. Bu sarı renkli, badem şeklindeki film tabletler, erektil disfonksiyon tedavisinde güvenilir bir çözüm sunmaktadır.

HARDCİS 5 mg Nedir?

HARDCİS 5 mg Nedir? HARDCİS 5 mg, özellikle yetişkin erkeklerde görülen erektil disfonksiyonun tedavisi için önerilen bir ilaçtır. 14 veya 28 tabletlik blister ambalajlarda sunulan HARDCİS, içeriğindeki fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri sayesinde cinsel aktivite için uygun penis sertleşmesini sağlama konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

Hardcis 5 Mg Ne İşe Yarar?

Hardcis 5 mg, genellikle erektildisfonksiyon (iktidarsızlık) tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, aktif bileşeni tadalafil içerir, bu da peniste bulunan kan damarlarının genişlemesine ve kan akışının artmasına yardımcı olarak ereksiyonun sağlanmasına destek olur.

Hardcis'in etki mekanizması, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörü olarak bilinen bir grup ilaca aittir. Tadalafil, cinsel uyarılma sırasında nitrik oksit salınımını artırarak penisteki düz kasları gevşetir. Bu gevşeme, penise daha fazla kan akışını sağlar ve sonucunda ereksiyonun gerçekleşmesine olanak tanır.

Hardcis'in kullanımı, cinsel aktiviteden önce belirli bir süre önce alınması gereken bir tablet formunda olabilir. Ancak, ilacın kullanımı öncesinde bir sağlık profesyoneli ile görüşmek ve doğru dozajı belirlemek önemlidir.

Hardcis, sadece erektildisfonksiyon tedavisi amacıyla kullanılmalıdır ve başka türlü cinsel aktivite için kullanılmamalıdır. Ayrıca, kullanıcıların bu ilacı almadan önce sağlık geçmişini ve mevcut sağlık durumunu doktorlarıyla paylaşmaları önemlidir.

Hardcis 5 Mg Nasıl Kullanılır?

Hardcis 5 Mg Nasıl Kullanılır? HARDCİS, erektil disfonksiyon sorununu çözmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Önerilen doz, günde bir kez olacak şekilde, her gün aynı saatte alınan 5 mg'lık bir tabletidir. Ancak, doktorunuz, sizin özel durumunuza bağlı olarak dozu ayarlayabilir. HARDCİS tabletleri ağız yoluyla alınmalıdır.

Cinsel aktivite beklentisi olan erkekler için günde bir kez alınan HARDCİS, günün 24 saati içinde cinsel uyarı olduğu herhangi bir zamanda ereksiyon sağlar. Ancak, ilacın etkili olabilmesi için cinsel uyarı gereklidir. Ayrıca, alkol tüketimi sertleşme yeteneğini etkileyebileceği için HARDCİS kullanırken aşırı alkol alımından kaçınılmalıdır.

Benign prostat hiperplazisi durumunda, önerilen doz yine günde bir kez alınan 5 mg'lık HARDCİS tabletidir. Eğer hem erektil disfonksiyon hem de benign prostat hiperplazisi sorunları yaşıyorsanız, yine aynı dozu kullanabilirsiniz. Ancak, günde 1 defadan fazla HARDCİS kullanmamak önemlidir.

Hardcis 5 Mg Yan Etkileri

HARDCIS kullanımıyla ilişkilendirilebilecek yaygın yan etkiler arasında alerjik reaksiyonlar, döküntüler ve göğüs ağrısı yer almaktadır. Nitrat kullanıcıları, göğüs ağrısı durumunda derhal tıbbi yardım aramaktan kaçınmalıdır.

Hardcis 5 Mg yan etkileri arasında seyrek görülen ancak ciddi yan etkiler arasında uzamış ve ağrılı sertleşme ile karşılaşma riski bulunmaktadır. Eğer bu durum, dört saatten daha uzun sürerse, derhal doktorunuza başvurmak önemlidir. Ayrıca, seyrek görülen bir diğer ciddi durum olan ani görüş kaybı yaşanırsa, acil tıbbi müdahale gerekmektedir.

Hardcis 5 Mg Ne Zaman Kullanılmamalıdır?

Hardcis 5 Mg Ne Zaman Kullanılmamalıdır? HARDCİS'i kullanmadan önce, özellikle kalp hastalığı olan bireylerin, doktorlarına danışmaları önemlidir. Cinsel aktivitenin kalp üzerindeki ekstra zorlama nedeniyle, kalp problemleri olan hastalarda potansiyel bir risk taşıyabilir. Bu nedenle, doktorunuzla iletişim kurarak HARDCİS'in sizin için uygun olup olmadığını değerlendirmelisiniz.

HARDCİS'in, iyi huylu prostat büyümesi (benign prostat hiperplazisi) veya prostat kanseri tedavisinde kullanılması önerilmemektedir. Benzer belirtiler gösteren bu durumların ayırt edilmesi için doktorunuz tarafından yapılacak kontroller önemlidir. HARDCİS'in kullanımına engel olabilecek durumlar arasında şunlar yer almaktadır:

 • Orak hücreli anemi, multipl miyelom, lösemi veya peniste şekil bozukluğu gibi kırmızı kan hücrelerinin anormalliği durumları.
 • Ciddi karaciğer problemleri.
 • Ciddi böbrek rahatsızlıkları.
 • Cinsel isteğe bağlı olmaksızın sık ve uzun süreli sertleşmeler.
 • Pelvik cerrahi veya radikal prostatektomi geçiren hastalarda HARDCİS'in etkileri konusunda bilinmezlik.

Hardcis 5 Mg Tablet ile Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar Nelerdir?

HARDCİS kullanıcıları, başka herhangi bir ilaç tedavisi başlatmadan önce veya mevcut tedavilerine ek olarak HARDCİS kullanmaya karar vermeden önce doktorlarına danışmalıdır. Bu, olası etkileşimleri önlemek ve sağlıklarını korumak adına önemlidir. Sağlık profesyonelleri, hastalarına uygun tedavi planlarını belirlemede yardımcı olabilir ve güvenli bir şekilde ilaçlarını kullanmalarını sağlayabilir.

HARDCİS'in aşağıdaki ilaçlarla birlikte kullanılması önerilmez ve bu ilaçlarla birlikte kullanılmadan önce doktor veya eczacı ile görüşmek önemlidir:

 • Yüksek tansiyonu veya prostat büyümesini tedavi etmek için kullanılan ilaçlar.
 • HARDCİS, yüksek tansiyonu düşüren diğer ilaçlarla bir araya geldiğinde etkileşim gösterebilir.
 • Büyümüş prostatın tedavisi için kullanılan ilaçlar.
 • Mantar enfeksiyonları ve HIV tedavisi için kullanılan ilaçlar.
 • Fenobarbital, fenitoin ve karbamazepin gibi konvülziyonlara karşı kullanılan ilaçlar.
 • Rifampisin, eritromisin, klaritromisin veya itrakonazol gibi bakteri ve mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan ilaçlar.

Hardcis 5 Mg Eczane Fiyatı

Hardcis 5 mg, ülkemizde Deva İlaç A.Ş. tarafından üretilen bir tadalafil içeren tablet olarak bilinmektedir. Hardcis 5 Mg eczane fiyatı 2024 yılında, 2001.26 TL olarak belirlenmiştir. Bu tabletlerin SGK tarafından ödemesi yapılmamaktadır, bu nedenle reçetesiz olarak eczaneden temin edilebilmektedir.

Copyright © 2024 Tüm Haklari Saklidir. | ilacbilgi.org