lifta 20 mg

Lifta 20 Mg 4 Tablet

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699514090137
 • Recete Durumu: Normal Reçeteli bir ilaçdır.
 • Firma Bilgi: Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 1322.29 TL [ 16 Şubat 2024 ]

Cinsel sağlık, genel yaşam kalitesini etkileyen önemli bir faktördür ve modern tıp, cinsel işlev bozukluklarına çözümler sunmaktadır. Erkek cinsel sağlığını destekleyen birçok ürün arasında ise Lifta 20 mg dikkat çekmektedir.

Lifta 20 mg, Tadalafil etken maddesini içeren bir cinsel performans arttırıcı ilaçtır. Tadalafil, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri sınıfına aittir ve ereksiyon sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanıcıya cinsel aktivite öncesinde daha uzun süreli bir performans sağlamaktadır.

Lifta 20 Mg Etken Maddesi Nedir?

Lifta 20 mg'nin etken maddesi "Tadalafil"dir. Tadalafil, fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri sınıfına ait bir madde olarak bilinmektedir.  Penisteki düz kasları gevşetir ve penise daha fazla kan akışını teşvik ederek ereksiyonun oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Her film kaplı tablet 20 mg tadalafil içerirken, ayrıca ilacın içerisinde çeşitli yardımcı maddeler de bulunmaktadır. İlaçta yer alan yardımcı maddeler listesi şöyledir.

 • Laktoz granül (sığır sütü kaynaklı)
 • Kroskarmeloz sodyum
 • Laktoz monohidrat (sığır sütü kaynaklı)
 • Hidroksipropil selüloz (EF)
 • Mikrokristalin Selüloz (PH 102)
 • Sodyum Lauril Sülfat
 • Magnezyum stearat
 • Titanyum dioksit
 • HPMC 5
 • Talk
 • Triasetin
 • Sarı demir oksit

Lifta 20 Mg Tablet Ne İşe Yarar?

Lifta 20 mg tablet ne işe yarar? Sorusuna pek çok erkek yanıt aramaktadır. Lifta 20 mg, erkek cinsel sağlığını desteklemek ve cinsel işlev bozukluklarını tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. İlacın temel amacı özellikle ereksiyon sorunlarına çözüm sunmaktır.

İçerdiği etken madde olan Tadalafil sayesinde penisteki düz kasları gevşetmekte ve kan damarlarını genişleterek penise daha fazla kan akışını sağlamaktadır. Böylece cinsel uyarılmaya cevap olarak daha sert ve uzun süreli ereksiyonların oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda Lifta, cinsel aktivite öncesinde alındığında kullanıcının cinsel performansını artırmayı hedeflemektedir. Ereksiyonun daha uzun süre devam etmesi, kullanıcıya ve partnerine daha tatmin edici bir cinsel deneyim sunabilmektedir.

Lifta 20 Mg Nasıl Kullanılır?

Lifta 20 mg kullanımı doktorun reçetesi ve önerileri doğrultusunda yapılmalıdır. İlacın kullanım talimatlarına uymak etkili ve güvenli bir sonuç elde etmek için önemlidir. Özellikle kullanımı hakkında en çok merak edilen sorulardan biri Lifta cinsel ilişkiden ne kadar önce alınmalı? Olmaktadır.

Lifta cinsel aktiviteden yaklaşık 30 dakika önce alınmaktadır. İlacın yiyecek alımıyla etkileşimi sınırlıdır, ancak ağır ve yağlı yemeklerle birlikte alındığında etki başlama süresi biraz daha uzun olabilmektedir. İlacı aç veya tok mideyle alabilmek mümkündür.

Lifta tabletini bir bardak su ile yutmak gerekmektedir. Alkol veya diğer içeceklerle birlikte alınması önerilmemektedir.

Lifta 20 Mg Yan Etkileri

Lifta 20 mg kullanımı bazı kişilerde yan etkilere neden olabilmekte ancak bu yan etkiler genellikle hafif ila orta şiddette olup, ilacın etkisinin geçmesiyle birlikte kendiliğinden kaybolmaktadır. Yine de bazı ciddi yan etkiler de görülebilmekte ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Aşağıda listelenen Lifta 20 mg yan etkileri arasında herhangi biri veya birkaçı ortaya çıkarsa derhal sağlık profesyoneliyle iletişime geçmek önemlidir.

 • Baş Ağrısı
 • Yüz Kızarması
 • Baş Dönmesi ve Sersemlik
 • Mide Rahatsızlıkları
 • Sırt Ağrısı
 • Görme Problemleri
 • İşitme Kaybı veya Kulak Çınlaması
 • Priapizm

Bu yan etkilerin yanı sıra, Lifta kullanımıyla ilişkilendirilen ciddi ancak nadir yan etkiler de olabilmektedir. Kişilerin bu nedenle ilacın kullanımı öncesinde bir sağlık profesyoneliyle konuşması ve doktorun önerilerine uyması önerilmektedir.

Lifta 20 Mg Ne Kadar Süre Geciktirir?

Ereksiyon problemleri yaşayan ve bu ilacı duyan pek çok yetişkin erkek Lifta 20 mg geciktirir mi? Sorusuna yanıt aramaktadır. Lifta 20 mg'nin etkisi kişiden kişiye değişebilir ve birçok faktöre bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Ancak genellikle ilacın etkisi alındıktan sonra 30 dakika ile 1 saat arasında başlamakta, cinsel uyarılmaya tepki verme süresini uzatarak ve penise daha fazla kan akışını teşvik ederek ereksiyonu desteklemektedir.

Lifta 20 mg ne kadar süre geciktirir? Sorusuna yanıt olarak ise  Lifta'nın etkisi, alındıktan sonra 36 saate kadar sürebilmektedir. Kullanıcıya ilacı aldıktan sonra 36 saat boyunca cinsel aktivite için daha esnek bir pencere sunmaktadır.

Ancak bu süre boyunca sürekli bir ereksiyon anlamına gelmez; cinsel uyarılmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Etkisi 36 saate kadar süren bu ilacın geciktirme süresi ise yine kişiden kişiye değişiklik gösterse de 30 ila 45 dakika arasında olabilmektedir.

Lifta'nın etkisinin süresi kişinin metabolizmasına, vücut yapısına, alınan dozaj miktarına ve diğer bireysel faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Lifta 20 Mg Ne Zaman Kullanılmamalıdır?

Lifta 20 mg belirli durumları veya sağlık sorunları olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Özellikle pek çok kişi Lifta 20 mg kalbe zarar verir mi? Sorusuna yanıt aramaktadır. Kalp rahatsızlıkları olan kişiler, özellikle de ciddi kalp yetmezliği, düşük tansiyon veya son altı ay içinde kalp krizi geçiren bireylerin bu ilacı kullanmaması gerekmektedir.

İlaç cinsel aktivite sırasında kalp stresine neden olabilmektedir. Karaciğer veya böbrek sorunları olan kişiler de bu organların işlevlerini etkileyebileceği için bu tür ilaçları kullanmamalıdır.

Retinitis Pigmentosa genetik bir göz rahatsızlığıdır ve Lifta gibi ilaçlar bu durumu olan bireylerde görme sorunlarına neden olabilmektedir. Ayrıca Lifta erkeklerde cinsel işlev bozukluklarını tedavi etmek amacıyla geliştirilmiştir ve kadınlar veya 18 yaşın altındaki çocuklar kullanılmamalıdır.

Lifta 20 Mg Tablet İle Kullanılmaması Gereken İlaçlar Nelerdir?

Nitrat içeren ilaçların kullanımı oldukça risklidir ve bu ilaçları düzenli kullanan kişilerin Lifta 20 mg ilacını kullanmaması gerekmektedir. Nitratlar, göğüs ağrısı (angina) tedavisinde kullanılan ilaçlar olmaktadır.

Lifta gibi fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri ile birlikte kullanıldığında ciddi düşük kan basıncına yol açabilmekte ve bu da tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle Lifta 20 mg, nitrat içeren ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Lifta 20 Mg 4 Film Tablet Eczane Fiyatı

Lifta 20 mg ilacını kullanarak ereksiyon problemlerinden kurtulmak isteyen pek çok erkek özellikle bu ilacın fiyatını merak etmektedir. Güncel Lifta 20 mg 4 film tablet eczane fiyatı 1,322.89 TL’dir. Son gelen zamlar ile birlikte ilacın fiyatı ortalama bu seviyelerde görülmektedir.

Copyright © 2024 Tüm Haklari Saklidir. | ilacbilgi.org