lifta 5 mg

Lifta 5 Mg 28 Tablet

 • Etken Maddesi: Tadalafil
 • Barkodu: 8699514093367
 • Recete Durumu: Normal Reçeteli bir ilaçdır.
 • Firma Bilgi: Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Güncel Fiyatı: 2239.29 TL [ 16 Şubat 2024 ]

Günümüzde pek çok erkek, cinsel sağlıklarıyla ilgili yaşadıkları sorunlar karşısında çözüm arayışındadır. Bu sorunlardan biri de halk arasında iktidarsızlık, isteksizlik olarak bilinir ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilmektedir.  Lifta 5 mg, erkeklerde görülen iktidarsızlık sorununu tedavi etmek üzere üretilmiş bir ilaçtır. Bu ilaç, içeriğindeki etken madde olan tadalafil sayesinde, penise daha fazla kan akışını sağlayarak ereksiyon sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir. Lifta, düzenli kullanıldığında cinsel performansı artırma ve erkeklerin doğal cinsel tepkilerini düzenleme amacı taşır.

Lifta 5 Mg Etken Maddesi Nedir?

Cinsel sağlık, bireylerin genel yaşam kalitesini etkileyen önemli bir faktördür. Bu bağlamda, erkeklerde sıkça görülen iktidarsızlık sorununa çözüm sunan birçok ilaç bulunmaktadır. Lifta 5mg cinsel iktidarsızlık sorunu için kullanılan en yaygın ilaçlardan biridir.

Lifta 5 mg'nin temel bileşeni olan tadalafil, erkeklerde iktidarsızlık sorununa yönelik tedavilerde yaygın olarak kullanılan bir grup ilaç olan PDE5 inhibitörleri arasında öne çıkmaktadır.  Tadalafil, kan damarlarını genişleterek, özellikle penise daha fazla kan akışını sağlar ve böylece ereksiyon sürecini destekler.

Tadalafil'in temel etki mekanizması, cinsel uyarı durumunda vücutta doğal olarak meydana gelen bir dizi reaksiyonu güçlendirmektir. Vücut cinsel uyarıldığında, vücut nitrik oksit üretir. Nitrik oksit, penisteki düz kasları gevşetir ve bu da kan akışını artırarak ereksiyonu sağlar. Tadalafil, bu süreci destekleyerek, cinsel birliktelik sırasında daha sağlam ve uzun süreli ereksiyon elde edilmesine yardımcı olur.

Lifta 5 mg Tablet Ne İşe Yarar?

Modern yaşamın getirdiği stres, yaşlılık etkileri ve çeşitli sağlık sorunları, erkeklerde cinsel sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Bu sorunlar arasında sıkça rastlanan iktidarsızlık, bireylerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Lifta 5 mg tablet, bu konuda yenilikçi bir çözüm sunarak, erkeklerin cinsel sağlığına destek olmayı amaçlar. İktidarsızlık problemi ile karşı karşıya olan pek çok erkek lifta 5mg tablet ne işe yarar? Sorusunu sormaktadır.

Lifta 5 mg, içeriğindeki etken madde olan tadalafil sayesinde iktidarsızlık sorunlarına çözüm sağlayan bir cinsel sağlık ilacıdır. Bu tablet formundaki ilaç, erkeklerde sıkça görülen ereksiyon problemlerine karşı etkili bir tedavi sunmaktadır.

Lifta 5 Mg Tablet Nasıl Kullanılır?

Cinsel sağlık, genel sağlığın önemli bir parçasıdır ve bu konuda yaşanan sorunlar, bireylerin yaşam kalitesini doğrudan etkilemektedir.  Lifta 5 mg tablet, erkeklerde görülen iktidarsızlık sorunlarına çözüm sunan bir ilaç olarak pek çok kişinin dikkatini çekmektedir. Bu ilacı kullanarak cinsel problemlerine çözüm arayan pek çok erkek lifta 5 mg tablet nasıl kullanılır? Sorusunu sormaktadır.  

Lifta 5 mg tablet kullanmadan önce mutlaka bir sağlık profesyoneli ile görüşmek önemlidir. Sağlık geçmişi, mevcut ilaçlar, alerjiler ve genel sağlık durumu değerlendirilerek uygun dozaj doktor tarafından belirlenir.

Lifta 5mg tablet tok karın ile kullanılmalıdır. Alkol ile birlikte tüketiminden kesinlikle kaçınılmalıdır.

Lifta 5 mg, cinsel uyarı olmadan ereksiyon sağlayamaz. İlaç, sadece doğal bir cinsel tepkiye destek olur. Bu nedenle, cinsel aktiviteye geçmeden önce uygun bir uyarı gereklidir.

Lifta 5 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Cinsel sağlık sorunlarına çözüm sunan ilaçlar arasında öne çıkan Lifta 5 mg, etken maddesi tadalafil ile iktidarsızlık tedavisinde kullanılan tablet formundaki bir ilaçtır. Ancak her ilaç gibi, Lifta 5 mg'nin kullanımında dikkat edilmesi gereken potansiyel yan etkiler bulunmaktadır. Bu ilaçtan yardım almak isteyen pek çok erkek lifta 5 mg yan etkileri nelerdir? sorusunu sormaktadır.

 • Lifta 5 mg kullanımının yaygın bir yan etkisi baş ağrısı olabilmektedir. Ancak meydana gelen baş ağrıları genellikle hafif düzeyde olup, vücut alıştıkça azalabilmektedir.
 • İlaç kullanımı sırasında mide rahatsızlıkları, bulantı veya hazımsızlık gibi semptomlar görülebilir. Yemekle birlikte almak veya su ile kullanmak bu tür yan etkileri azaltabilmektedir.
 • Tadalafil, kan damarlarını genişleterek kan akışını artırır. Bu durum, yüzde kızarma veya yüzde hafif bir ısınma hissi şeklinde kendini gösterebilmektedir.
 • Nadir durumlarda, Lifta kullanımı sonrasında görme bozuklukları, bulanık görme veya renk algısında değişiklikler yaşanabilir. Görme duyusu ile lgili herhangibir sorunda acilen bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.
 • Lifta'nın çok nadir görülen ancak ciddi bir yan etkisi priapizm olarak adlandırılır. Priapizm, uzun süreli ve ağrılı ereksiyon durumudur ve acil tıbbi yardım gereklidir.
 • Tadalafil veya ilacın içeriğine karşı alerjik reaksiyonlar gelişebilir. Nefes almada güçlük, dudak ve yüzde şişme gibi belirtiler durumunda hemen bir doktora başvurulmalıdır.

Yukarıda sıralanan yan etkiler genellikle hafif düzeyde olup, kullanıcıların çoğunda görülmeyebilir. Ancak herhangi bir yan etki belirtisi hissedildiğinde, derhal bir sağlık profesyoneline başvurmak önemlidir. Ayrıca, Lifta 5 mg kullanımı öncesinde bir doktora danışmak ve önerilen dozajı aşmamak, yan etkilerin minimumda tutulmasına yardımcı olabilmektedir.

Lifta 5 Mg Ne Zaman Kullanılmamalıdır?

Cinsel sağlık sorunlarına çözüm sunan Lifta 5 mg tablet, iktidarsızlık tedavisi için yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Ancak, her ilaç gibi, Lifta 5 mg'nin belirli zamanlarda kullanılmaması veya dikkatli bir şekilde kullanılması gereken durumlar bulunmaktadır. Cinsel problemlerinin çözümü için Lifta 5 mg’a başvuran pek çok erkek lifta 5 mg ne zaman kullanılmamalıdır? Sorusunu sormaktadır.

 • Lifta 5 mg, nitrat içeren ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Nitratlar genellikle göğüs ağrısı tedavisinde kullanılır ve tadalafil ile birleştiğinde kan basıncını tehlikeli düzeyde düşürebilir.
 • Kalp yetmezliği, kalp ritmi bozuklukları veya son altı ay içinde geçirilmiş kalp krizi gibi ciddi kalp problemleri olan bireylerin Lifta 5 mg kullanmadan önce doktorlarına danışmaları kesinlikle gereklidir.
 • Kan basıncında anormal seviyelerde dalgalanmalar yaşayan bireyler, Lifta kullanmadan önce doktorlarına başvurmalıdır. İlaç, kan basıncını etkileyebilir.
 • Bilinen bir göz hastalığı veya daha önce yaşanmış görme kaybı gibi sorunlar Lifta kullanımında dikkat edilmesi gereken durumlardır.
 • Karaciğer veya böbrek yetmezliği olan bireylerin Lifta kullanımı konusunda doktorlarına danışmaları önemlidir. İlaç, karaciğer ve böbrek fonksiyonları üzerinde etkiler yapabilir.
 • Penis üzerinde doğuştan gelen şekil anomalileri olan bireyler, Lifta kullanımında dikkatli olmalıdır.
 • Lifta 5 mg'nin içeriğine karşı daha önce alerjik reaksiyon geçirmiş olan bireylerin ilacı kullanmaması gerekmektedir.

Lifta 5 Mg Tableti Kimler Kullanmamalıdır?

Cinsel sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan Lifta 5 mg tablet, birçok erkeğin cinsel sağlığına destek olabilen etkili bir ilaçtır. Ancak, her ilaç gibi, belirli sağlık durumlarına sahip olan kişilerin Lifta 5 mg kullanmamaları gerekebilir. Lifta 5 mg tableti kimler kullanmamalıdır? Sorusu bu ilaçtan destek almak isteyen pek çok erkek tarafından sorulmaktadır.

 • Ciddi kalp sorunları, kalp ritim bozuklukları veya son altı ay içinde geçirilmiş kalp krizi geçirmiş olan bireyler Lifta 5 mg kullanmamalı ve kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.
 • Kan basıncında anormal seviyelerde dalgalanmalar yaşayan bireyler, tansiyon ve şeker hastaları bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalar kesinlikle kullanmamalıdır.
 • 22 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük bireylerin lifta 5 mg kullanımı tamamen doktor kontrolünde olmalıdır.

Lifta 5 Mg İle Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar Nelerdir?

Cinsel sağlık sorunlarına çözüm sunan Lifta 5 mg tablet, erkeklerdeki isteksizlik sorununa çözüm sağlayan tablet şeklinde ağız yolu ile alınan bir ilaçtır.  Ancak lifta 5 mg içeriğindeki etken madde ile, bazı ilaçların etken maddeleri etkileşime girdiğinde tehlikeli durumlar ortaya çıkabilmektedir. Lifta 5 mg ile birlikte kullanılmaması gereken ilaçlar nelerdir? sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır.

Lifta 5 mg tablet, nitrat içeren ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

 • Alpha-bloker ilaçları, prostat büyümesi veya yüksek tansiyon tedavisi için kullanılır. Lifta 5 mg ile birleştiğinde kan basıncında düşüşe neden olabilir.
 • Guanylate Cyclase Stimülatörleri, hipertansiyon tedavisinde kullanılır. Lifta 5 mg ile birlikte kullanıldığında kan basıncında tehlikeli bir düşüş olabilir.
 • Antiviral ilaçlar olan ritonavir ve inhibitörleri, Lifta'nın vücuttaki seviyelerini artırarak istenmeyen etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.
 • Ketoconazole, itraconazole gibi antifungal ilaçlar, Lifta ile birlikte kullanılmamalıdır. Bu ilaçlar, tadalafilin etkisini artırabilir.
 • Saquinavir ve eritromisin gibi proteinaz inhibitörleri de Lifta ile birlikte kullanılmamalıdır. Bu ilaçlar, tadalafilin etkilerini artırarak istenmeyen yan etkilere yol açabilir.

Bu listede yer alan ilaçlar, Lifta 5 mg tablet ile birlikte kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, herhangi bir ilaç kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmak ve sağlık geçmişinizi eksiksiz şekilde doktorunuzla paylaşmak önemlidir.

Lifta 5 Mg Kamu Satış ve Eczane Fiyatı

Cinsel sağlık, bireylerin genel yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen bir faktördür. İktidarsızlık sorunu yaşayan birçok erkek için, modern tıbbın sunduğu çözümler arasında Lifta 5 mg tablet önemli bir yer tutmaktadır. Bu etkili ilacı kullanmak isteyen pek çok kişi, lifta 5 mg eczane fiyatı nedir? sorusunu sormaktadır.

Lifta 5 mg tablet, genellikle 28 tabletlik kutular halinde eczanelerde satışa sunulmaktadır. Ancak, ilacın fiyatı, eczane politikalarına, bölgesel farklılıklara ve pazar koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ürünün ambalaj içeriği, tablet sayısı ve eczanenin konumu gibi faktörler, fiyat üzerinde etkili olabilir. Ancak ürünün fiyat aralığını 2039.29 – 2239.29 TL arasında belirtmek mümkündür.

Copyright © 2024 Tüm Haklari Saklidir. | ilacbilgi.org